Federasyonumuz Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Toplantısı Antalya’ da düzenlendi

komite

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu’ nun 72. Maddesi gereğince oluşturulması gereken Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi;

1. Makina İmalat Kalıpçılık ve Dökümcülük
2. Oto Motor Mekanik Elektrik Kaporta Boya
3. Sıhhi Tesisat Doğalgaz Soğutma ve İklimlendirme
4. Demircilik Metal ve Saç İşleri
5. Anahtarcılık Saat Tamirciliği ve Kuyumculuk

olmak üzere toplam beş ana başlıkta Federasyonumuz bünyesinde komite şeklinde oluşturulmuştur. Oluşturulan bu komiteler, alt meslek dallarında ihtiyaç duyulan gelişme ve çalışmaların organizasyonunu gerçekleştireceklerdir. Böylelikle komitelerin bu faaliyetleri ilgili meslek kollarında çalışan esnaf ve sanatkârlarımızın ülke genelinde işbirliği ve ahenk içerisinde çalışmalarını sağlayacağı gibi onların her yönden gelişmelerine de katkıda bulunacaktır.

Bu amaçla TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK Genel Başkan Vekili M. Burhan AKSAK, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’ un da katılımıyla Federasyonumuz Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Birimi Toplantısı 14-15 Mart 2015 tarihlerinde Antalya’ da düzenlenmiştir. Tüm komite üyelerinin bir arada olduğu ve daha sonra her komite üyelerinin ayrı salonlarda, ihtisas konularına giren mesleki ve genel sorunları ele aldığı komite toplantısında esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntıları dile getirilmiş ve çözüm önerileri hususunda istişareler yapılmıştır.