Esnaf ve Sanatkar Bilgi Sistemi (ESBİS) 'Kullanıcı Eğitimi' programı Antalya'da yapıldı .

ANTALYA - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) işbirliğiyle düzenlenen Esnaf ve Sanatkar Bilgi Sistemi (ESBİS) 'Kullanıcı Eğitimi' programı Antalya'da yapıldı .

Toplantıda Esnaf ve Sanatkar Bilgi Sistemi (ESBİS) hakkında Esnaf Odaları Birliklerinin Genel Sekreter ve Sicil Müdürlerine yönelik düzenlenen 'Kullanıcı Eğitimi' toplantısında katılımcılar ESBİS hakkında bilgilendirildiler .Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf  ve Sanatkarlar  Genel Müdürü Aytekin Yalçın ESBİS'in bakanliğın en önemli çalışmalarından birisi olduğunu söyledi.

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken ise , teknolojiyi kullanmanın önemine dikkat çekerek bir kurumun mensuplarına daha iyi hizmet verebilmesi için teknolojik gelişmelere açık olması ve bu teknolojiyi kullanacak haiz insan kaynaklarına sahip olması gerektiğini söyledi .

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçurmak da 2005 yılında devreye giren sistemle, Esnaf ve Sanatkarların Sicil ve Meslek Kuruluşu üyelerine ilişkin bilgileri tüm Türkiye'den online olarak sistem işlenebildiğini söyledi .

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise  Esnaf ve Sanatkarlar Değişim , Dönüşüm , Destek (3D) Strateji Belgesi Eylem Planını (ESDEP) çerçevesinde yapılan çalışmaları anlattı .

 Yorum Yaz - Arşiv   6578 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret179759
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 30° 17°
Saat